Hea töövahend hoiab kokku aega ja energiat

Tervishoid on arengus – pidevalt lisandub uut tehnikat, ravimeid ja abivahendeid, mis parandavad patsientide ravivõimalusi ja hõlbustavad õdede tööd. Selleks et tööks vajalikke vahendeid oleks mugav leida, kasutada ja transportida, on tarvis sobivat ja vajadusel kiiresti ümberkohandatavat mööblit.

„Ratastega riiul ei ole iseenesest muidugi midagi uut. FlexShelfi teeb aga eriliseks tema moodulitest koosnev olemus, mis võimaldab vajaduste muutudes seda kiiresti ümber kujundada või laiendada. Võimalusi on umbes sama palju kui Lego klotsidest ehitades. Vajadused kujundavad idee,“ räägib FlexShelfi riiuleid importiva Merianto Medicali juht Raimo Grichin.

Kuidas see töötab?

FlexShelfi riiulite ja kärude mööbliperekond väga paindlik. ISO-moodulitel põhineva riiulisüsteemi saab igaüks komplekteerida vastavalt oma vajadustele. Uute riiulite või sahtlite lisamine käib sekunditega ja vajadusel saab ka riiuli või käru suurust lihtsalt muuta. FlexShelfist saab kujundada ka mobiilse tööjaama, kui lisada töötasapinnad, millel ravimeid valmis seada või muid toimetusi teha.

Ülikergest, kuid tugevast ja vastupidavast anodeeritud alumiiniumist valmistatud riiulite ja kärude raam muudab ravimite ja seadmete transportimise lihtsaks. Kuigi riiul on väga kerge, on sellel suur kandevõime – üks püstak on võimeline vastu pidama kuni 400-kilosele raskusele. Kõige suurem kasu on riiulist siis, kui haigla apteegis või kesklaos laotakse käru moodulsahtlid ravimeid ja tarvikuid täis ning transporditakse protseduuritoas või operatsioonisaalis oleva FlexShelfi riiulini. Ideaaljuhul võetakse riiulist tühi moodul välja ja asendatakse see laos täidetud mooduliga kärust. Kui riiulis olev moodul ei ole päris tühi, on ka vahendite ühest sahtlist teise ladumine mugav.

FlexShelfi sahtlite sisu on vahejagajatega hästi liigendatav, mis tähendab, et kõik ravimid ja tarvikud saab juba laos originaalpakenditest välja võtta ja laduda ühekaupa moodulisse. See muudab ravimid lihtsalt kättesaadavaks ja hõlbustab oluliselt tervishoiutöötajate tööd. Kuna FlexShelfi riiulites olevad korvid avanevad mõlemale poole, on neid mugav paigaldada ka läbiandekappidesse – see teeb oluliselt hõlpsamaks näiteks operatsioonitubade varustamise sobivate ravimitega.

Kaua tehtud kaunikene

Ettevõtjal ja apteekril Heimo Hrovatil tuli selliste riiulite idee juba kümne aasta eest. Pärast pikka arendusprotsessi, katsetamisi ja turu-uuringuid valmis FlexShelfi riiulisüsteemi, mis tänu läbimõeldusele ja kõrgele kvaliteedile turul kohe hästi vastu võeti.

„Merianto esitles FlexShelfi riiuleid Tampere Ülikooli haigla töötajatele ja haiglas ravimilogistikat korraldavale Tuomi Logistiikkale 2018. aastal. FlexShelf ja selle laiendusvõimalused äratasid haiglatöötajates nii elavat huvi, et toodet sooviti praktikas katsetada. Katsetused möödusid sedavõrd edukalt, et katsealust riiulit meile enam ei tagastatudki, vaid telliti neid riiuleid ja kärusid teiste osakondade tarbeks juurde. 2019. aastal varustati FlexShelfidega Tampere Ülikooli haigla uhiuus D-tiib,“ rääkis Merianto Medicali juht Raimo Grichin.

Tuomi Lostiikka esindaja Vesa Kuivasto sõnul toetab FlexShelfi lahendus nende tegevust suurepäraselt. „Meie töös on oluline, et riiulid oleksid vastupidavad ja vastavalt vajadustele muudetavad. Tänu ratastele saab riiuli asukohta imelihtsalt vahetada ja ISO-moodulsüsteemile ehitatud lahendus võimaldab asetada rohkem erinevaid hooldusvahendeid ja ravimeid juba lahtipakituna õdede käeulatusse. Sellega hoiame kokku õdede aega ja teeme tööd lihtsamaks. Varem tuli ravimeid ja tarvikuid transportida originaalpakendites, mis tegi nende kättesaamise õenduspersonalile tunduvalt keerulisemaks,“ rääkis Vesa Kuivasto.

Side-bar

FlexShelfi riiuli kokkupanemiseks on lõputult võimalusi – valida saab eri kõrguste, suuruste, sahtlite, riiulite ja töötasapindade vahel. Endale sobiva käru või riiuli saab kokku veebirakenduse abil, mis loob teie soovidele vastavast riiulist 3D-mudeli, et keegi ei peaks põrsast kotis ostma. Rakendus asub aadressil www.isomodulsystem.com/configurator. Kui sealt sobivat lahendust ei leia, saab riiuli tellida ka n-ö rätsepatööna. Selleks võta ühendust Merianto Medicali meeskonnaga. Müügijuht Andrus Loit ootab küsimusi ja soove aadressil andrus.loit@merianto.com või numbril (+ 372) 50 181 04.

Vaata kõiki postitusi